Aktualności

ODPICOWANY JEDNOROŻEC

Kiedy znudzi się Wam ekologiczna wersja maski jednorożca i uznacie, że przydałoby mu się nieco koloru... proponujemy  naszą barwną metamorfozę! 

Poniżej instrukcja, jak krok po kroku nadać jednorożcowi nowego wyrazu! Udanej zabawy!

  1. Odkręćcie opaskę na głowę i dolną szczękę, a następnie usuńcie całą grzywę.

2. Przygotujcie pędzel oraz farbę. Jeżeli możecie sięgnijcie po farbę akrylową, nie korzystajcie z wody. Farba musi być gęsta i kryjąca. Im mniej użyjecie przy malowania wody, tym lepiej.  My wymieszaliśmy dwa kolory, aby uzyskać odcień cielistego różu. Jeżeli będzie taka potrzeba, nałóżcie dwie warstwy. Do dzieła!

* WAŻNA WSKAZÓWKA

Jeżeli malujecie maskę od samego początku (przy składaniu maski po raz pierwszy), zróbcie to od razu po sklejeniu głównego elementu. W żadnym wypadku, nie malujcie tektury przed sklejeniem jej w bryłę (spowoduje to wygięcie materiału). 

3. Pomalujcie dolną szczękę, a następnie przykręćcie ją i opaskę na głowę z powrotem do elementu głównego.

4. Na tym etapie musimy zadbać o magiczny róg jednorożca. Jeżeli chcecie zrobić to najprostszą metodą, sięgnijcie po farbę w innym kolorze i pomalujcie go. My wybraliśmy błyszczący, prążkowany papier, którym owiniemy róg do okoła. Papier przyklejamy klejem (polecamy magic'a). 

5. Z tego samego lub innego papieru wytnijcie koło o średnicy 8 cm (następnie przetnijcie je na pół), oraz dwa koła o średnicy 4 cm. Z półkoli wytnijcie oczy (tak samo jak wskazuje to instrukcja wykonania jednorożca). Oczy i policzki przyklejcie na maskę. W uproszczonej wersji możecie je namalować. 

6. Przygotujcie wełnę, może być w jednym kolorze, możecie też wymieszać dowolną ilość barw. Jeżeli nie macie wełny, wykorzystajcie inne materiały np.: sznurki, wstążki, krepę itd. - najważniejsze, abyście mogli przygotować z nich w miarę długie paski, z których zrobicie kitę, a następnie... warkocze! 

7. Finalnie potrzebujecie dwóch warkoczy: dłuższego i krótszego. 

8. Przygotujcie igłę i kawałek sznurka lub wełny z której zrobiliście warkocze. Między uszami zróbcie dwie dziurki i przeciągnijce go przez otwory, tak aby można było przywiązać dłuższy warkocz do maski. 

9. W ten sam sposób przyczep krótszy warkocz, po stronie na której są nieestetyczne ślady po papierowej grzywie. 

10. Krótszymi kawałkami wełny połączcie oba warkocze, tak aby tworzyły jeden. 

11. W kilku innych miejscach możecie dodatkowo przywiązać warkocze do maski, wykorzystując metodę z punktu 8. Dzięki temu wełna będzie dobrze trzymała się maski, nie będzie "latać", i z pewnością dłużej utrzyma się w dobrej kondycji. 

12. Pozostało nam zrobienie przedniej, krótszej części grzywy. W tym celu zróbcie z wełny cztery chwosty, dokładnie tak samo jak robimy je przy naszej "tęczy zrób to sam" - patrz video

Chwosty przyczep do maski tą samą metodą co warkocze (patrz pkt. 8). 

I GOTOWE! 

Mamy nadzieję, że ten prosty tutorial był dla Was pomocny. Jeżeli macie ochotę podzielcie się z nami efektami swojej pracy tagując nas: koko_cardboards.

Aby kupić maskę jednorożca, kliknij tutaj

Zapisując się do naszego newslettera w pierwszym tygodniu marca, otrzymasz na maila kod, który upoważni Cię do 15% zniżki na ten produkt. 

Powodzenia i do następnego!

ODPICOWANY TREX

Kiedy znudzi się Wam ekologiczna wersja maski t-rexa, proponujemy  mały "tuning". 

Poniżej instrukcja, jak krok po kroku nadać jej nowego wyrazu! Udanej zabawy!

  1. Usuńcie zęby, jeżeli są już dosyć "zmęczone", wystarczy że oderwiecie papier. Odkręćcie także opaskę na głowę, oraz dolną szczękę. 

2. Przygotujcie dwa pędzelki: większy i mniejszy, oraz farbę. Jeżeli możecie sięgnijcie po farbę akrylową, nie korzystajcie z wody. Farba musi być gęsta i kryjąca. Im mniej użyjecie przy malowania wody, tym lepiej. Do dzieła!

* WAŻNA WSKAZÓWKA

Jeżeli malujecie maskę od samego początku (przy składaniu maski po raz pierwszy), zróbcie to od razu po sklejeniu głównego elementu. W żadnym wypadku, nie malujcie tektury przed sklejeniem jej w bryłę (spowoduje to wygięcie materiału). 

3. Pomalujcie dolną szczękę, a następnie przykręćcie ją i opaskę na głowę z powrotem do elementu głównego.

4. Na tym etapie musimy ponownie zadbać o uzębienie naszego dinozaura. Poniżej możecie pobrać  plik, wystarczy, że wydrukujecie arkusz na swojej domowej drukarce. 

PLIK DO POBRANIA

5. Wytnijcie wydrukowane zęby, możecie użyć ich jako docelowych, lub jako szablonu do odrysowania na sztywniejszym papierze, którego nie możecie włożyć, do swojej domowej drukarki. 

Jeżeli nie posiadacie drukarki, będziecie musieli poradzić sobie sami! Bez obaw, na pewno świetnie Wam pójdzie! Możecie odtworzyć poprzednie zębiska, lub stworzyć zupełnie nowy wariant. Wykonajcie zęby z papieru (najlepiej w miarę sztywnego), lub użyjcie innego materiału, który się nada... może filc?

6. Przyklejcie zęby do maski, tak jak wskazuje to instrukcja. Polecamy używać kleju introligatorskiego, lub popularnego "magica". 

7. Ołówkiem naszkicujcie na masce dodatkowe elementy, a następnie pomalujcie je farbą w innym odcieniu.  Polecamy użyć farby akrylowej, bez korzystania z wody. 

GOTOWE!

Mamy nadzieję, że ten prostu tutorial był dla Was pomocny. Jeżeli macie ochotę podzielcie się z nami efektami swojej pracy tagując nas: koko_cardboards

Aby kupić maskę T-rex'a, kliknij tutaj

Do następnego!