ODPICOWANY JEDNOROŻEC
2. Przygotujcie pędzel oraz farbę. Jeżeli możecie sięgnijcie po farbę akrylową, nie korzystajcie z wody. Farba musi być gęsta i kryjąca. Im mniej użyjecie przy malowania wody, tym lepiej. My wymieszaliśmy dwa kolory, aby uzyskać odcień cielistego różu. Jeżeli będzie taka potrzeba, nałóżcie dwie warstwy. Do dzieła!
Jeżeli malujecie maskę od samego początku (przy składaniu maski po raz pierwszy), zróbcie to od razu po sklejeniu głównego elementu. W żadnym wypadku, nie malujcie tektury przed sklejeniem jej w bryłę (spowoduje to wygięcie materiału).
3. Pomalujcie dolną szczękę, a następnie przykręćcie ją i opaskę na głowę z powrotem do elementu głównego.
4. Na tym etapie musimy zadbać o magiczny róg jednorożca. Jeżeli chcecie zrobić to najprostszą metodą, sięgnijcie po farbę w innym kolorze i pomalujcie go. My wybraliśmy błyszczący, prążkowany papier, którym owiniemy róg do okoła. Papier przyklejamy klejem (polecamy magic’a).
5. Z tego samego lub innego papieru wytnijcie koło o średnicy 8 cm (następnie przetnijcie je na pół), oraz dwa koła o średnicy 4 cm. Z półkoli wytnijcie oczy (tak samo jak wskazuje to instrukcja wykonania jednorożca). Oczy i policzki przyklejcie na maskę. W uproszczonej wersji możecie je namalować.
6. Przygotujcie wełnę, może być w jednym kolorze, możecie też wymieszać dowolną ilość barw. Jeżeli nie macie wełny, wykorzystajcie inne materiały np.: sznurki, wstążki, krepę itd. – najważniejsze, abyście mogli przygotować z nich w miarę długie paski, z których zrobicie kitę, a następnie… warkocze!
7. Finalnie potrzebujecie dwóch warkoczy: dłuższego i krótszego.
8. Przygotujcie igłę i kawałek sznurka lub wełny z której zrobiliście warkocze. Między uszami zróbcie dwie dziurki i przeciągnijce go przez otwory, tak aby można było przywiązać dłuższy warkocz do maski.
9. W ten sam sposób przyczep krótszy warkocz, po stronie na której są nieestetyczne ślady po papierowej grzywie.
10. Krótszymi kawałkami wełny połączcie oba warkocze, tak aby tworzyły jeden.
11. W kilku innych miejscach możecie dodatkowo przywiązać warkocze do maski, wykorzystując metodę z punktu 8. Dzięki temu wełna będzie dobrze trzymała się maski, nie będzie „latać”, i z pewnością dłużej utrzyma się w dobrej kondycji.
12. Pozostało nam zrobienie przedniej, krótszej części grzywy. W tym celu zróbcie z wełny cztery chwosty, dokładnie tak samo jak robimy je przy naszej „tęczy zrób to sam” – zobacz wideo.
Chwosty przyczep do maski tą samą metodą co warkocze (patrz pkt. 8).
I GOTOWE!
Mamy nadzieję, że ten prosty tutorial był dla Was pomocny. Jeżeli macie ochotę podzielcie się z nami efektami swojej pracy tagując nas na instagramie: koko_cardboards.
Powodzenia i do następnego!